Gelecekteki Farkınız

Robicoin Resmi Blog Sayfası

BİTCOİN AL SAT NASIL YAPILIR


16.08.2018

BİTCOİN AL SAT NASIL YAPILIR

Bitcoin hayatımıza çok hızlı giriş yapan bir tür para hatta uzmanların deyimiyle kripto para birimidir.  Hayatımıza girdiği zaman dilimi çok eski olmamakla beraber hızlı ve güçlü girişi sayesinde hayli popüler olmuş bütün dünya piyasalarını sallamış çok güçlü yükselişleriyle sahiplerine inanılması zor iyi kazançlar getirmiş bir uygulamadır. İlk duyduğumuzda nasıl olacak nasıl kazanacağız nereden alacağım nerede satacağım riskleri nedir? para yatırmaya değer mi? gibi soruları bile cevaplandıramadan dünya piyasalarında öyle hızlı ve dikey bir yükseliş göstererek bütün uzmanları şaşırtmıştır. Benzerleri arasında en güvenilir ve en hızlı kazandıran kripto para birimi olmuştur en iyi kripto değişimi olarak karşımıza çıkmıştır. Alım satım yapabilmek için bazı resmi ve geçerli işlemlerden sonra sizde bu işlemle para kazanmanız mümkündür. Bitcoin üzerinde işlem yapmak için izlenecek aşamaları sıralarsak;

1.       Bitcoin ile işlem yapan bir borsada hesap açmak ve bu hesabı onaylatmanız gerekecektir ilk adım olarak. Hesabınızı onaylatabilmek için resmi bir işlem yaparken uygulanan yöntemin aynısı uygulanır kimlik veya adresinizin belirtildiği bir faturayı sisteme online olarak yüklemek ve onaylanmasını beklemeniz gerekecektir. Daha sonra bitcoin ile işlem yapan borsalar hem yurt içinde hem yurt dışında mevcuttur bu işlemlerden birini seçmek size bağlıdır. Bitcoin ile işlem yapmak ve herkesin düşünceleri gibi bitcoins almanın en iyi yolu analitik ve detaycı olmanız gerekir. Borsada nasıl hisse senedi veya fon alıyorsanız aynı biçimde kayıtlı olduğunuz borsadan bitcoin alabilirsiniz. Bitcoin borsasında işlem yapabilmeniz için hesabınıza herhangi bir para birimi üzerinden yükleme yapmak ve alım satımın yapıldığı birime giriş yapmanız gerekmektedir.

Bitcoin ’de dikkat edilmesi gereken ve doğru bilinen ama yanlışlar söz konusudur en basitinden işlem yapabilmek için en az 1 bitcoin tutarınızın olması gerekir yanlışıdır. Bilmelisiniz ki bitcoin ile işlem yapabilmeniz için alt sınırı üye olduğunuz bitcoin borsasının belirlediği miktar önemlidir bu alt sınır 100 TL de olabilir 200 TL ‘de. Bu alım işleminde borsanızı iyi seçmiş olmanız gerekir ki bunun içinde üyeliğinizi yapmadan önce kesinlikle üye olmak istediğiniz borsanın özelliklerini araştırınız. Alt limit sizin elinizdeki miktarlarla veya sizin işlem yapmak istediğiniz parçalı bölümlerle uyuşmayabilir.

 

2.       Hem yurt içi hem de yurt dışı bitcoin borsalarında hesap açtırmak sizin adınıza avantajlı bir çalışma olabilir. Burada bilmeniz gereken Türkiye’de açtığınız bitcoin cüzdan hesabınızda bulunan bitcoin ile aynı para transferi yapar gibi yurt dışı bitcoin hesaplarınıza aktarmak ve onları takip etmenize olanak sağlamaktadır. Al sat yaparak para kazanmak isteyen kişiler bitcoin ile yükseliş ve düşüşlerini çok ciddi takip etmeleri gerekir. Anlık al-sat yaparak bitcoin ‘den para kazanmanız zor olacaktır. Sebebi ise her borsada olduğu gibi bitcoin borsasında alım ve satım arasında fiyat farkları olabilir.

Bunu asla gözden kaçırmamanız gerekir ve her ülkede bitcoin işleyişini etkileyen değerler söz konusudur. Bunlar bitcoin kullanıcılarının dikkat etmesi gereken çalışmalardan biridir. Bitcoin piyasası normal borsalar gibi hassas özelliklere sahiptir 1 ay içerisinde 300 milyar dolar olan değerini 700 milyar dolara çıkarmıştır bu da hem talep gören hem de ciddi kazançlar elde etmenizi sağlayan bir alan olduğunu göstermektedir.

 

 

3.       Bitcoine yatırım yapacak kişilerde iki türlü yatırımcı portföyü karşımıza çıkar birincisi uzun süreli yatırımcı portföyü ikincisi kısa ve orta vadeli yatırımcı uzun vadeli yatırımcılar paniğe kapılmadan hareket etmesini bilmeli çünkü geçtiğimiz günlerde 20 bin dolara çıkan bir bitcoin şu sıralarda 12 bin dolara gerilemiştir bu nedenle doğru zamanda alım satım yapmanız gerekmektedir. Doğru zamanları kestirebilmeniz için ise ilk adım dünya ekonomisini etkileyen ülke ve sistemleri takip etmeniz ikincisi ekonomi konusunda, kripto para birimleri üzerine çalışmaları olan uzmanları takip etmek ve onların yönlendirmeleri üzerine doğru hareket tarzını belirlemektir. Bitcoin ile para kazanmak al sat yapmak standart bankacılık uygulamalarından veya herhangi bir borsa işleminden farksızdır bu konuda onlarca bilgi kirliliği ve insanları korkutan veya uzak durmanıza neden olan ifadeler olsa da aslında çok kolay ve doğru biçimde takip edildiğinde dikkatli bir hareket tarzı belirlendiğinde kazançlı bir çalışmadır.