Gelecekteki Farkınız

Robicoin Resmi Blog Sayfası

Bitcoin Alıp Satarak Para Kazanmak


11.06.2018

Bitcoin üzerinden para kazanma fikri aslında yeni değildir. Bu fikri ilk olarak kurulan Mt.Gox isimli Japonya merkezli borsa tarafından Bitcoin bir borsa üzerinden işlem görmeye başlamıştır. Buradan sonra da çeşitli borsalara ve cüzdanlara dağılan Bitcoinler sayesinde pek çok yeni borsa türemiş ve 2013 yılından sonra ortaya pek çok yeni Altcoin'in çıkması sebebiyle daha fazla türde para birimi işlem görmeye başlamıştır. 2016 yılından itibaren kripto paraların yükseliş trendi ile birlikte bir çok borsa Bitcoinler ile birlikte altcoin ticareti de yapmaya başlamıştır. Altcoin ticaretinin başlaması ile birlikte kripto paraların dünya çapındaki milyar dolar bazında büyüklüğü oldukça artmıştır. Artan hacim sayesinde pek çok kripto para borsasına katılan pek çok kullanıcı markette büyük oranda söz sahibi olmaya başlamış ve reel paralarını bu borsalara aktararak daha fazla alım satım işlemine başlamıştır.

Bitcoin Borsaları


Borsaların verdiği güven her zaman etkili olmamıştır. Zaman içerisinde güvenliği zayıf olan pek çok borsa bilgisayar korsanları tarafından hacklenmiş ve pek çok hırsızlık olayları meydana gelmiştir. Pek çok borsa soğuk cüzdan özelliği kullanmadığından dolayı hackerlar tarafından sıcak cüzdanlardan milyonlarca dolar çalınmıştır. Bir yandan da bazı borsalar kara para aklanma iddiaları nedeniyle yerel güçler tarafından kapatılmış veya dava edilmiştir. Davalık olan, soruşturma geçiren pek çok borsa itibar kaybından ötürü uzun süre dayanamayarak kapanmış ve hacklenen borsaların da hemen hemen hepsinin ömrü uzun olmamıştır. Bu tarz güvenlik önlemleri alınmayan borsaların neden olduğu kaos sebebiyle kripto para piyasaları pek çok şey atlatmış ancak her seferinde güçlenmeye ve büyümeye devam etmiştir. Bu büyümenin neticesinde yine sağlam güvenlik önlemleri olan daha sağlam korumalı ve daha etkili borsalar açılmıştır. Robicoin'de bunlardan birisidir.

bitcoin al sat yaparak para kazanmak, bitcoin al sat yapmak

Piyasanın oldukça dalgalı olduğu zamanlarda pek çok borsa fiyat manipülasyonu yaptığına dair iddialara maruz kalmaktadır. Bu iddiaların kaynakları arasında yerel fiyatların direkt olarak USD kuru üzerinden çevrilmesi nedeniyle bazen arada bir oluşan fiyat farkının fazlalığıdır. Robicoin olarak bu tarz uygulamalara başvurmayarak en doğru fiyatı en hızlı bir şekilde kullanıcılarımıza göstererek piyasa alıcı ve satıcıları tarafından belirlenen fiyatlara manipülasyon uygulanmamaktadır. Alım satım işlemlerine uygulanan bu tarz müdahaleler borsaya olan güveni zedeleyeceği gibi müşterileri direkt olarak etkileyecek bir harekettir.

Piyasada şu an 11267 adet borsa bulunmaktadır. Bunların ilk 100 tanesinde piyasanın çoğu dönmektedir. Diğer borsalar da bu pazardan pay kapmaya niyetli borsalardır. Bu borsalarda hacim oldukça azdır, kullanıcı sayıları oldukça az olduğundan dolayı çok az işlem gerçekleşmektedir ve rekabetçi bir ortam oluşmamaktadır. Robicoin bu borsalar arasında girmeye yoğunlaşan ve oldukça rekabetçi al sat işlemlerinin yapıldığı ve önce Türkiye’de lider olarak yurt dışında lider bir konuma erişmek için elinden geleni yapmaktadır.

Sadece Bitcoin alıp satarak değil lider altcoinlerden de alıp ticaret yapmanıza olanak tanıyan borsamız, yüksek seviye güvenlikle korunduğundan dolayı güvenlik konusunda kullanıcılarına güven vermektedir. Bu tarz güvenlik önlemlerinin önemini hacklenme olaylarından daha iyi anlayan borsalar bu tarz önlemleri en büyük önceliği olarak görmektedir. Güven konusunda taviz vermeyen borsalar direkt olarak güvenliğe verdikleri destek sayesinde pek çok yeni uygulama da ortaya çıkmıştır. Bu özellikler sayesinde pek çok borsa rahat etmiş ve güvenini artırmıştır. Çift aşamalı doğrulama, soğuk depolarda saklanan coinler, kesintisiz işlem yapabilme özellikleri ve güçlü altyapı özellikleri ile çok yetenekli ve çalışkan ekibinin başarısı sayesinde tüm dijital varlıklarınızı koruyoruz.