Gelecekteki Farkınız

Robicoin Resmi Blog Sayfası

Bitcoin Gold Nedir


11.08.2018

Bitcoin Gold Nedir

2008 yılında piyasaya çıkan ve piyasaya çıktığı günden bugüne değerini katbekat arttıran Bitcoin temelinde bankaların işletim ücreti altında aldıkları komisyonlara karşı kurulmuştur. Kurulduğu ilk zamanlarda çok fazla rağbet görmese de 10 yıl içerisinde tüm dünya tarafından kullanılan Bitcoin herhangi bir Merkez Bankasına bağlı olmadığı için döviz kurlarından etkilenmemektedir. Tamamen sanal olan Bitcoin yatırımı yapmak için Sanal Para cüzdanınızın olması gerekmektedir. Bitcoin yatırımları yapmanız için birçok web sitesi bulunmaktadır. Bu web siteleri hem Bitcoine yatırım için olanak sağlamakta hem de danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Kısa sürede karlı bir yatırım yapmak için çalışanların önceki tercihi olan Bitcoin kazanmanın birkaç farklı yolu vardır. Bu yöntemlerden bazıları zor bazıları ise kolaydır. Örneğin Bitcoin üzerinden faiz olarak tekrar Bitcoin kazanmak kolay kazanım yollarından bir tanesidir. Bunun haricinde borsa oynamak veya kumarda Bitcoin kazanmak da mümkündür. Tavsiye edilmese de bu tarz yöntemler bulunmaktadır. Ayrıca bazı firmalar çalışanlarına Bitcoin ile ödeme yapmaktadır. Tüm dünyada gelişen ve milyonlar tarafından kullanılan Bitcoin, Bitcoin Gold ile bir yeniliğe adım atmıştır. Bitcoin kazanmanın yollarından bir tanesi olan Bitcoin madenciliğinin farklı bir versiyonu olan Bitcoin Gold, madencilikten birazcık daha farklılaşmıştır. Bitcoin madenciliğinde kişi sıfırdan bir Bitcoin üretmektedir. Bitcoin Gold ise en zor Bitcoin kazanma yollarından bir tanesi olan madenciliğin daha fazla kullanılması için var olan madencilik tarzının değiştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Bitcoin ile Bitcoin Gold arasındaki farklılıklar nelerdir?


Bitcoin Gold, Bitcoin sisteminin daha fazla insanın dahil olması için yeni yöntemler geliştirmektedir. Bitcoin ile Bitcoin Gold arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır. Bu kodlardan farklılıklardan bir tanesi Bitcoin ‘den farklı olarak Bitcoin Gold da kodun açık kaynak yapılmadan önce oluşturulması gelmektedir. Bunun yanı sıra blok zincirinin halka açılmadan önce ortaya konulan total coinlerin neredeyse yüzde biri Bitcoin Gold ‘un geliştirme ekibine ödenmiş bulunmaktadır. Bitcoin ekibi Bitcoin Gold geliştirme ekibine ödenen tutarın gerçekleştirilmesinden sonra var olan kullanıcıların coin ‘lere sahip olabilmesi adına Bitcoin Gold ‘u hayata geçireceklerini ifade ettiler ve verdikleri bu sözlü taahhüt gerçekleşti. Bu sistem sayesinde kullanıcılar Sanal Para veya Kripto Para olarak da adlandırılan Bitcoin’i tanıyan ve destekleyen borsalarda veya sanal olarak oluşturulan cüzdanlarda kullanıcılarının coinleri ‘nin olması gerekmektedir. Hızlı bir şekilde dalgalanan ve gerçek para birimleri ile aralarında türlü çekişmeler yaşından Bitcoin, Bitcoin Gold ile merkezsiz yapısını daha sistematik hale getirmiştir. Bitcoin Gold adı altında yayınlanan yeni Sanal Para Bitcoin ‘den daha iyi olduğu iddiası ile piyasaya sunulmuştur.

 Bitcoin Gold da tıpkı Bitcoin gibi 21 milyon adet çıkartılacaktır. Bu kodların yüzde biri halka arz edilmeden önce Bitcoin Gold ‘un geliştiricileri tarafından paylaşılmıştır. Bitcoin Gold satın almak için aynı Bitcoin ‘de ki gibi bir sanal cüzdanın açılması gerekmektedir. Sanal cüzdan açılmadan önce para alışverişi sağlanmamaktadır.

Bitcoin Gold Madenciliğinde para kazanmak mümkün mü?


Bitcoin Gold madenciliğinde ise para kazanmak pek mümkün görünmemektedir. Yüksek derecede mesai ve enerji gerektiren bu sistem kullanıcılar tarafından tercih edilmemektedir. Bitcoin ‘de olduğu gibi kısa sürede değeri yükselen Bitcoin Gold ‘un değeri, 2018 yılının ilk ayından itibaren yaklaşık 400 dolar civarındadır. Değerli Sanal Para listelerinde ilk sıralarda yer alan Bitcoin Gold ‘un değerinin daha da artması beklenmektedir. Bitcoin ‘in alt segmentlerin ‘de bulunan diğer para birimleri gibi Bitcoin Gold ‘un da tıpkı Bitcoin gibi değerini çok daha fazla artırması beklenmektedir. Artan değerler sayesinde günümüzde kullanılan para birimlerini tahtından etmesi beklenen Bitcoin ‘lerin alternatifleri de hazırlanmaktadır.