Gelecekteki Farkınız

Robicoin Resmi Blog Sayfası

Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır


11.08.2018

Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?

 

Bitcoin hesap açma Bitcoin sanal ortamın dijital bir parasıdır ve bu yüzden o parayı da yine sanal ortam üzerinden dijital bir cüzdanda saklamanız gerekir. Bu cüzdanları bitcoin alacağınız siteler üzerinden ÜCRETSİZ olarak açabilirsiniz. Bitcoin hesabı açmanız için Türk ve yabancı siteler ile Bitcoin nereden alınır gibi başlıkları arayarak bulabilir bitcoin hesap oluşturma hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Son zamanlarda en çok kullanılan popüler para birimlerinden birisi de kuşkusuz Bitcoin ‘dir. Piyasaya çıktığı günden bu yana sürekli gündemde ve ayrıca yerini koruyan bitcoin ‘e ülkemizde de giderek artan bir rağbet başladı diyebiliriz. Son zamanlarda açılan yerli bitcoin siteleri de bitcoin pazarında ülkemizde de giderek arttığını rahatlıkla gözler önüne sermektedir.

 

Bitcoin hesap açma işlemi, bankalarda ki vadesiz hesap açılışı benzeri gibi olmamaktadır. Fark etmeksizin bir bitcoin aracılığı / satışını yapan site içerisinden üye olduktan sonra, o site üzerinden Bitcoin Cüzdanı oluşturmanız kısaca bitcoin hesabı açmak ile aynı kefeye gelmektedir.

 

Bitcoin Cüzdan Oluşturma

 

Bitcoin alış-veriş yapmak, bitcoin satın almak, bitcoin satmak ya da bitcoin ile farklı yatırımlar yapabilmeniz için, bir bitcoin cüzdan sahibi olmanız gerekmektedir. Bitcoin sanal cüzdan (Bitcoin Wallet) aynı zamanda çevrimiçi (online) cüzdan olarak da bilinmektedir. Bitcoin işlemleri yapabilmeniz için bir adet bitcoin cüzdan oluşturmanız gerekmektedir. Bitcoin cüzdan oluşturmak için, herhangi bir bitcoin alım satımı yapan yere girip üyelik oluşturmanız size bitcoin cüzdan sağlayacaktır. Üye olduğunuz sitede size uzun sayı ve rakamlardan oluşan bir cüzdan kodudur. Bu kod artık size tanımlıdır ve herhangi birisi sizin cüzdanınızdan para alamaz / çalamaz.

 

Bitcoin cüzdanını oluşturduğunuza göre artık geriye sadece bitcoin cüzdanın içini doldurmak kalıyor.