Gelecekteki Farkınız

Robicoin Resmi Blog Sayfası

Bitcoin nasıl kazandırır


15.08.2018

Bitcoin nasıl kazandırır?

Bankalar gönderici ve alıcı arasında herhangi bir para transferinde işlem ücreti adı altında belirli bir komisyon kesmektedir. Bu komisyon ücreti küçük bir miktar olarak görünse de yıllar içerisinde büyük meblağlara sebep olmaktadır. Alınan komisyon ücretlerinin geçerli hiçbir sebebi yoktur. İnternet üzerinden yapılan işlemler komisyon gerektirmeyen işlemlerdir. Ayrıca mesai saatleri dışarısında para gönderimi yapmayan bankalar araya hafta sonu veya resmi tatil girdiğinde aktarımlarını hafta içi mesai saatlerinde kaydırmaktadır. Bu durum acil olan paralarda kriz meydana gelmesine sebep olmaktadır. İnternet üzerinden yapılan para alışverişlerinde komisyon kesilmesinin önüne geçmek ve istenilen gün ve saatte para aktarımı yapılabilmesi için geliştirilen Bitcoin yazılımı kısa süre içerisinde tüm dünyada yaygın hale gelmiştir. Kurulduğu yıllarda çok fazla değer kazanmayan Bitcoin yaygınlaşması sayesinde günümüzde diğerinde kat ve kat artırmıştır. Her yıl neredeyse değerini yaklaşık yüzde 50 oranında arttıran Bitcoin sanal para birimi olarak tüm dünyada kabul görmüştür.

Bu durum öyle bir hal almıştır ki bazı uluslararası markalar ödeme sistemlerine Bitcoin’i de eklemişlerdir. Kısacası kişiler Bitcoin vererek karşılığında somut ürün satın almışlardır. Aynı şekilde Sanal Para olan Bitcoin satın almak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bir tanesi de Bitcoin’i gerçek para ile satın almaktadır. Sonuç olarak somut olarak verilen para dijital para olarak tekrar alınmaktadır. Bitcoin’in tüm dünyada yaygın hale gelmesi beraberinde Bitcoin danışmanlarını da getirmiştir. Ulusal ve uluslararası birçok Bitcoin sitesi bulunmaktadır. Bu sitelerde bulunan operatörler sayesinde Bitcoin yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bireysel olarak da yatırımlarınızı gerçekleştirmeniz mümkündür. Ancak bunun için çok iyi derecede matematik bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Bu nedenle Bitcoin yatırımı yaparken bir danışmana başvurmanız önerilmektedir.

Bitcoine giden alternatif yollar

 Bitcoin kazanmanın birçok yolu vardır ancak Bitcoin elde etmek göründüğü kadar kolay değildir. Son yıllarda yükselişte olan Bitcoin, kimi finans uzmanları tarafından yatırma değer görünmezken kimi uzmanlar tarafındansa geleceğin para birimi olarak lanse edilmektedir. Bitcoin kabul eden ülkeler olduğu gibi reddeden ülkeler de bulunmaktadır. Avantajlarının yanında dezavantajları da olan Bitcoin kazanmak oldukça zordur. Bu yöntemler arasında bazıları tehlikeli ve riskli olabilirken bazıları ise olması gerekenden çok daha fazla seviyede çalışmanızı gerektirebilir. Bu yöntemler arasında kolay olanlar ve zor olanlar da vardır. Ancak Bitcoin yatırımı konusunda kararlıysanız mutlaka yazımıza göz atmanızı öneririz.

E-ticaret sitesi üzerinden Bitcoin kazanımı


İşletme sahibi olanlar veya E-ticaret sitesi üzerinden ürün alış ve satışını gerçekleştirenler Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak tercih edebilirler. Bu sayede somut olarak sattıkları ürünlerin karşılığında Sanal Para olan bitcoin sahip olabilirler. Bu Bitcoine en kolay yoldan ulaşmanın bir çeşididir. Ancak bu şekilde Bitcoine sahip olmak için bir Bitcoin cüzdanı oluşturmanız gerekmektedir. Sanal olarak oluşturulan bu cüzdan tamamen ücretsizdir. Bitcoin cüzdanı oluştururken diğer Bitcoin cüzdanına sahip olan kişiler ile para alışverişi yapabilirsiniz. Bitcoin cüzdanınızı oluşturduktan sonra oluşturduğunuz hesap aracılığıyla QR kod oluşturmanız gerekmektedir. İşletmenizde Bitcoin ödeme yöntemi ile para transferi sağlayabileceğini ifade etmek için bir Bitcoin logosu eklemeniz önerilmektedir.

Bunun yanı sıra bir web sitesindeki görevleri tamamlayarak Bitcoin kazanmanız da mümkündür. Bunun için açılmış birçok web sitesi bulunmaktadır. Bu web sitelerinde bazı reklamlar bulunmaktadır. Bu reklamlar sayesinde web sitesi sahipleri yaptıkları anlaşmalar neticesinde bu reklamlar üzerindeki kullanıcı tıklamaları, kullanıcı ziyaretleri gibi farklı etmenlere bağlı olarak Bitcoin kazanmanızı sağlayabilmektedir. Bunların yanı sıra Bitcoin madenciliği adı verilen bir sistem sayesinde de Bitcoin kazanmanız mümkündür. Bu sistemde madenden yeni bir ürün çıkarır gibi olmayan bir Bitcoine yatırım yapmanız gerekmektedir. Bu işlem diğer işlemlere göre daha zordur. Madencilik yaparak Bitcoin sahibi olmak isteyenlerin gerçek para ve vakit harcaması gerekmektedir. Bu işlemler kapasitesi yüksek bilgisayarlar aracılığı ile yapılmalıdır. Bitcoin madenciliği diğer araçlara göre daha zordur. Bunun yerine faiz sistemi sayesinde Bitcoin kazanabilirsiniz. Bu sistemde var olan Bitcoinlerinizi başkasına borç vererek üzerinden faiz kazanıyorsunuz. Bu yöntem de Bitcoin kazanmanın en kolay yollarından bir tanesidir.