Gelecekteki Farkınız

Robicoin Resmi Blog Sayfası

BİTCOİN NASIL NAKİTE ÇEVRİLİR


11.08.2018

BİTCOİN NASIL NAKİTE ÇEVRİLİR?

Bitcoin ’de bankalarda uygulanan yetkilendirme, işlem hesap ücretleri, komisyon gibi işlem giderleriyle ilgili ödemeler bulunmadığından masraflarınızı azaltır. Bitcoin üretmek için çeşitli ekipmanlar gereklidir ve 21 milyonla sınırlandırılmış bir ekipman gücü gereklidir aynı altında olduğu gibi dünya üzerinde başka bir rezervinden üretilemediği için değerini korumasında avantaj sağlayarak taklit edilemez özelliklere sahiptir. Aynı borsada olduğu gibi trendleri yakalamanız sizin faydanıza olacaktır. Uzun vadede yatırımlarınızda sizi karlı çıkaracaktır. Günlük, haftalık fiyat grafiklerini anında takip etmeniz genel ilerleyiş hakkında size bilgi vermeyi sağlayacaktır. Dünya piyasasında oldukça güçlenen piyasa hareketlerinden olan bitcoin yatırımcılarının değerlerini önceden öngören ona göre anlık hareketlerde bulunabileceğiniz yatırım aracı olarak parlamaya devam ediyor. Alınıp satılabilen para birimi olarak tanımı yapılabilir. Tüm yasallığıyla herkese açık olarak borsa faaliyetlerini yönetebileceğimiz popülerliği git gide artan bir yatırım aracıdır.

Nakle çevrilmeden bitcoin ödemesi alan restoranlardan alışveriş sitelerinden harcayabilirler ayrıca her ülkenin geleneksel para birimine de dönüştürerek nakit olarak da kullanabilirler. Ya da bitcoin ’lerini farklı kişilere yollayarak da ödemelerini gerçekleştirebilirler. Bitcoin sahiplerinin birer sanal cüzdan oluşturmaları gerekmektedir. İstenildiği kadar cüzdan oluşturulabilir bununla ilgili herhangi bir sınırlama yoktur. Bu cüzanlar farklı formatlara oluşturulabilir. Aynı zamanda farklı cihazlardan da erişim sağlanabilmektedir. Bu cüzdanlarını korumak bitcoin sahiplerinin önceliği olmalıdır. Oldukça güvenlikli oluşturulan bu cüzdanların kaybı bitcoin kaybıyla eşdeğer olacağından unutulmamalı bu durumda dikkatli olunmalıdır. Kredi kartıyla da bitcoin sahibi olabilirsiniz. Bitcoin’de yapılan hesaplarda kazanılan sanal paralar TL’ye çevrilip kişinin banka hesaplarına havale ve EFT olarak da aktarılabilir.

Eğer internet siteniz varsa bitcoin ödeme sistemi getirebilirsiniz. Hem böylelikle de satılan ürünlerinizin ödemesini geleneksel para biriminizle değil bitcoin’le alabilirsiniz. Kendi geleneksel para yöntemlerinizi de bitcoine çevirerek borsada oynayıp kazanç sağlamanızda mümkün olabilir. Ayrıca bitcoin üreterek de yani çeşitli matematiksel işlemler yaparak işleyişini kontrol ederek de bitcoin kazanabilmeniz mümkündür. Öncelikle yeterli onanım ve yeterli kaynağa sahip olmanız gerekmektedir.

Bitcoin Güvenli Mi?

Bitcoinler bitcoin borsası aracılığıyla elde edilirler. Bitcoin borsasında işlemlerinizi gerçekleştirirken herhangi bir limite ihtiyaç duymazsınız. Herhangi bir sınırınızın olmaması satışını kolay hale getirmenize sebep olur. Bitcoin’lerinizi aldıktan sonra dilediğiniz gibi bozdurabilir, almak isteyenlerin borsasında kayıt olmaları gerekir. Kayıt olurken evrakların gönderimi elektronik ortamda yapılmaktadır. Açmak istediğiniz hesabınız onaylandıktan sonra işlemlerinizi gerçekleştiriyorsunuz. Kullanıcı istediği miktarlarda hesabındaki bakiyesiyle alışverişini gerçekleştirebilir. Para kaybetme riski oldukça kırılgan olan bir piyasadır. Yani değeri bir ana artabilir ya da azalma gösterebilir. Fakat elde edilen varlıkların güvenceli olması bitcoine müdahale edilmezliği ön plana çıkmaktadır.

Bitcoin tam olarak kontrol edilebilir resmî kurumlar bu yatırım aracınıza el koyamaz dışarıdan bir müdahale kesinlikle yapamaz. Birden çok cüzdan ve varlık kullanılabilir. Varlıklarınızı dağıtmanız sizin için avantajlı bir durumdur. Güvenliği sağlamak için oldukça dikkatli ve güvenliğinizi arttırmanız içinse kullanıcıların alabilmeleri mümkün olası önlemler şu şekildedir; bitcoin’lerinizi topladığınız cüzdanlarınızın yedeklemesini ve şifrelemesini çok iyi yapmalısınız. Herhangi bir ihtimale karşı şifreleme olayını birden fazla imza yöntemiyle yapmanız sizin için daha iyi olacaktır.  Bilgisayarlarınızın her daim güncel tutulması ve olması sizin için oldukça faydalı olacaktır. Çeşitli virüs programlarıyla korunması da size daha etkin güvenlikli kullanım sağlayacaktır.

Bitcoin’nin alımı ve satımı işlemleri sırasında sadece ve sadece güvenilirliğinden emin olunması için emin borsaların kullanımı önerilmektedir. Hatta ve hatta birden fazla güvenli platformlardan faydalanılarak risklerinizi dağıtabilirsiniz.