Gelecekteki Farkınız

Robicoin Resmi Blog Sayfası

Bitcoini Nasıl Satarız


15.08.2018

Bitcoin'i Nasıl Satarız

Kripto para birimi veya sanal para birimi olarak adlandırılan Bitcoin, 2008 yılında bankaların hesap işletim ücreti adı altında kesilen komisyonlara karşı çıkmak amaçlı olarak geliştirilen bir yazılımdır. Zaman içerisinde artan taleplere kulak vererek gelişen ve değişen Bitcoin günümüzdeki halini almıştır. 2008-2009 yıllarında Bitcoine yatırım yapanlar günümüzde milyonlarca dolar kazanmaktadır. Bu durum da Bitcoin hakkında merak edilen soruların artmasına sebep olmuştur. Bitcoin satmak için yapılması gereken bazı şeyler vardır. Öncelikle Bitcoin satmak için bir hesabınızın olması gerekmektedir. Bu hesap Bitcoin sisteminde adres olarak adlandırılmaktadır. Bankalarda olduğu gibi bir şifreleme yöntemi ile korunan adres kişiye özeldir.

Aynı şekilde adresin bulunduğu anahtar adı verilen şifre de kişiye özeldir ve şifrenin unutulması durumunda Bitcoin yatırımları çöpe gidecektir. Bitcoin’ in, ethereum, ripple gibi farklı altcoinler ‘i de mevcuttur. Bitcoin almak veya satmak için yapılması gereken şey Bitcoin aracı acentelerine başvurmaktır. Bu acenteler sayesinde rahatlıkla Bitcoin alıp satmanız mümkündür. Bitcoin ve Altcoinleri ’nin anlık olarak değişen değerlerinin de yer aldığı bu sitelerde bir hesap oluşturarak ücretsiz bir şekilde hizmet almaya başlayabilirsiniz.

Bitcoin alışverişi nasıl sağlanır

Bitcoin kazanmanın farklı farklı yolları vardır. Bunlar arasında faiz ile Bitcoin kazanma, borsa ile Bitcoin kazanma, kumar ile Bitcoin kazanma, maaşını Bitcoin üzerinden, alma bağış yoluyla Bitcoin edinme, sıfırdan Bitcoin oluşturma gibi seçenekler mevcuttur. Bitcoin satmak için yapılması gereken var olan hesap üzerinden sisteme giriş yapmak, daha sonra canlı destek hattına bağlanmak ve bozdurmak istediğiniz Bitcoin tutarını belirtilen alana yazarak Bitcoin karşılığında ödenmesi gereken Türk Lirası tutarının kur bilgisini öğrenmeniz ile devam eden bir süreçtir. Bitcoininizi satmaya hala kararlıysanız nakit olarak ödemenin yapılacağı bankanın hesap numarasını sistemde paylaşmanız gerekmektedir.

Bu bilgiler, IBAN numarası, isim, soy isim, şube kodu veya hesap numarası şeklinde olabilmektedir. Danışmanlık siteleri üzerinden gerçekleştirilen bu işlemlerde nakit paraya çevirmek istediğiniz Bitcoin’ler danışmanlık firmasının tarafınıza belirtmiş olduğu Bitcoin cüzdan numarasına gönderilmektedir. Bu bitcoin’ler bir operatör tarafından kontrol edilmektedir. Hesabınızın onaylanması durumundaysa belirlediğiniz tutar reelde yer alan banka hesabınıza yatırılmış olur.

Bitcoin hakkında diğer merak edilenler

Bitcoinin altcoinleri de bulunmaktadır. Değeri değişkenlik gösteren bu Altcoinleri daha risksiz yatırım yapmak isteyenler için ideal bir seçenek olmaktadır. Bazı uluslararası markalar Bitcoin ile ödeme almayı kabul etmişlerdir. Ancak bazı ülkeler ise bu durumu reddetmişlerdir. Bu ülkeler arasında Türkiye de bulunmaktadır. Ancak Türkiye de bulunan yasal boşluklar Bitcoine yatırım yapmanın önünü açmaktadır. Bir Bitcoine yatırım yapmak istiyorsanız bu alanın için kurulan özel web sitelerinden yararlanabilirsiniz. Bu web sitelerinde uzman danışmanlar çalışmaktadır.

Uzman danışmanlar nasıl ve hangi şekilde Bitcoine yatırım yapacağınız konusunda sizleri yönlendirmektedir. Tek başınıza Bitcoine yatırım yapmak oldukça zordur. Bir moderatör eşliğinde havuz sistemi sayesinde yatırım yaparak Bitcoinlerinizi görece güvence altına alabilirsiniz. Ancak bu durumda sistemi yöneten moderatör kazanılan Bitcoinlerden cüzi bir miktardan komisyon almaktadır. Tüm riskleri göz önüne alarak Bitcoin yatırımı gerçekleştirebilirsiniz. Unutmamanız gereken bir gün yatırımlarınızın onlarca kat artabileceği gibi tamamen yok olabileceğidir. Bu nedenle Bitcoin yatırımı yapmadan önce bir uzmana başvurmak önemlidir. Bu konuda Çin, Amerika ve Bulgaristan kaynaklı çok büyük danışmanlık siteleri mevcuttur.

Bu sitelere giriş yaparak Bitcoin hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz. Var olan Bitcoinlerinizi elinizde tutmak için sürekli olarak sektörü takip etmeli ve artıp azalan değerler içerisinde dengede kalmaya devam etmelisiniz. Kendi Bitcoininizi oluşturabilir ve Bitcoin sayesinde zengin olanların arasına girebilirsiniz. Tamamen kişisel çabanıza bağlı olan bu sistemde yerinizi almak için acele etmenizde fayda vardır. Çünkü Bitcoinin değeri her geçen saniye daha da artmaktadır.