Gelecekteki Farkınız

Robicoin Resmi Blog Sayfası

Btc Hesaplama Btc Usd Btc TL İşlemi


23.10.2018

 BTC uzun adıyla bitcoin bir kripto paradır ve el ile tutulur bir para birimi değildir. İnternet ortamında sanal cüzdanınızı oluşturup bitcoini sanal para kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden bitcoin ile alışveriş yapıldığı gibi bunu Tl, Usd, Euro gibi paralara çevirebilirsiniz. İlk çıktığı yıllarda insanlar dolandırılma korkusu yaşamışlar ve ne olduğunu öğrenmek istememişlerdir. Fakat şimdi dünyanın en değerli para birimi haline gelmiştir. 

  Bitcoin Nasıl Hesaplanır?

 Btc hesaplamak konusunda net bir şey bulunmuyor lakin diğer para birimlerinde olduğu gibi burada da para birimine olan talep arttıkça Btc nin değeri artar talep düştükçe ise düşer. Anlık olarak değerlerin takip edilmesi ve Btc nin düştüğü anlarda alınması yükseldiği anda satılması ile kar edebilirsiniz. Btc tl hesaplama örneğin 1 Btc olsun bunun btc tl değeri de 3 Türk lirasıdır. 1000 Btc paranızı TL yapmak isterseniz 3000 TL karşılığında bir kazancınız oluyor. Bu oran değişkenlik gösterebilir. Türk lirasında değişkenlik gösterdiği gibi Usd, Euro ve diğer dünya para birimlerine göre değişiklik gösterir. Örneğin 1 Btc nin btc usd değeri 2 olsun. Eğer ki 1000 Btc paranızı Usd yapmak isterseniz 2000 Usd karşılığında bir geliriniz olur.

  Btc Borsası 

 Bitcoin borsası normal borsada olduğu gibi anlık saniyeler olarak değeri değişiyor. Burada btc hesaplama işlemini anlık olarak yapıyorsunuz. Euro, dolar ve diğer dünya para birimleri inişli çıkışlı oldukça bitcoin de aynı şekilde inişler çıkışlar oluyor. Bunu en iyi borsadan takip edebilirsiniz. Talebin düştüğü zamanları iyi analiz edebilmeniz bitcoin değerini düşükten almanızı sağlayacaktır. Genelde günün belirli saatlerinde katılımcılar işlem yapamıyor. Örneğin iş saatleri arasında en güzel bitcoin alım satımlarınızı yapabilirsiniz. Gece ve gece yarısından sonra bitcoin artış gösteriyor. Dilerseniz gündüz alıp gece satabilirsiniz veya bir süre düşükten bitcoin alarak bekletip değerini daha fazla yükseltebilirsiniz