Gelecekteki Farkınız

Robicoin Resmi Blog Sayfası

Canlı Coin Borsası Nedir Ne İşe Yarar


12.10.2018

Canlı coin borsaları herhangi bir aracı olmadan kripto coin alışı yada satışı yapabildiğiniz çevrim için platformlardır. Bu para borsaları çeşitli coinlerle işlem yapmanıza izin verir.

Piyasa da birçok canlı coin borsası bulunuyor. Bunlardan birçoğu güvenilir değildir. Bu yüzden yatırımınızı hangi borsaya yapacağınıza dikkatli karar vermelisiniz.

 Canlı Coin Borsası Nasıl Çalışır? 

            Kullanıcıların yaptığı alım ve satım işlemleri tamamen kendi aralarında olmaktadır. Peki, borsalar bu al sat işleminden nasıl kazanç sağlar? Kullanıcılar ellerindeki kripto paraları sattığında coin borsası sizden %0,1 gibi ufak bir komisyon almaktadır. Kullanıcılar arasında günde yüz binlerce takas işleminin gerçekleştiğini düşünürsek borsaların kazancının küçümsenmeyecek kadar fazla olduğunu görürüz.

 Canlı Coin Borsasında İşlem Yapmak

            Canlı coin borsalarında kripto para alıp satabildiğiniz gibi değiş tokuş işlemleri de yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle güvenilir bir coin borsasından hesap oluşturmanız gerekir. Açtığınız hesapta paranızı yatırdıktan sonra işlem yapabilirsiniz. Paranız yatırdıktan sonra onaylanır ve borsadaki hesabınıza yansır. Bundan sonra bitcoin, litecoin, ethereum gibi kripto paralar satın alabilirsiniz. Her canlı coin borsası aynı kripto para ile işlem yapmayabilir. Kimileri sadece bitcoin ile alıma izin verirken kimi borsalar birçok kripto para birimi ile çalışır.

            Yatırım yapacağınız coin borsasını borsaların komisyon ücreti, güvenliği, kayıt koşulları, alım ve satımları gibi sunduğu tüm hizmetlere bakarak seçmelisiniz. Piyasa da en iyi coin borsası arasında robicoin.com üst sıralardadır. Robicoin, coin borsası kullanıcılarının bitcoin, ethereum, litecoin, dogecoin ve dash gibi kripto para birimleri ile alım, satım işlemleri yapmasına olanak sunuyor. Şirket her 2 ayda bir defa güncel olarak borsaya yeni coin paralar ekleyeceğinden de bahsediyor. 

             Kripto para kullanıcılarının birçoğu Türk coin borsası hizmetin yavaş ve gecikmeli verilmesi, yüksek komisyon rakamları gibi birçok problemden yakınmaktadır. Robicoin, verimli hizmet verme anlayışı ile bu ve benzer sorunlara çözüm üretmeyi hedeflemiştir. Diğer coin borsalarında ödemiş olduğunuz uçuk oranlı yüksek komisyonların aksine robicoin de binde bir buçuk oranında ufak bir komisyon ödersiniz. Ayrıca robicoin de yapmış olduğunuz tüm borsa işlemleri güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleşir. Kripto paraların fiyatlarını ve dünya canlı coin borsası değişimlerini anlık olarak 24 saat takip edilebilirsiniz.