Gelecekteki Farkınız

Robicoin Resmi Blog Sayfası

Ethereum Nedir


16.08.2018

Ethereum Nedir?

 

Kuzey Amerika’da yapılan bitcoin konferansı ile Ethereum kurucusu olan Vitalik Buterin bile beklemediği bir ilgi ile karşılaşılan ve Dünya genelinde büyük bir yankı uyandıran Ethereum kısaca yüzeysel olarak bakıldığı zaman insanların Ethereum ile olan bakış açıları tamamen bir “Altcoin” olarak algılamaları ilk başlarda bu şekilde olmuştur. İlerleyen kısa bir süreç içerisinde insanların yüzeysel bakışları bir kenara atarak detaylı olarak baktıklarında aslında gerçekte olan diğer altcoinlere yönelik daha farklı ve daha çok yenilik içeren bir sistem olduğunu anlamışlardır.

Ethereum platformu, bitcoin ’in Blockchain algısı ile yola çıkarak oluşturulmuş kendisine has bir özel yazılım dili ile işletim sistemi üzerinde merkezi olmayan bağımsız bir protokol geliştirilmesine olanak sağlanmıştır. Tek bir cümle ile Ethereum açıklanmak istenir ise ana merkezi güç kaynağı Eth (Kripto Para) olan bir Kripto işletim sistemi demek doğru olacaktır. Dünya genelinde konuşmaların öncüleri olan uzmanlar tarafından yapılan yorumlardan en çok göze çarpanlardan bir tanesi ise Bitcoin ‘in tahtını elinden alacak mı sorusu olmaktadır.

 

Ethereum Dünyasına Detaylı Giriş

Ethereum Dünyasını anlamak ve detaylarına balıklama atlayarak içeriğinde ki en özel ayrıntılarına kadar ulaşmak ve bilgi kapasitenizi ayrıca başarınızı bu alan üzerinden yapmak ister iseniz öncelikle Ethereum White Paper ‘ı okumanız ve anlamanıza yardımcı olacak ilk adımı atmanızı tavsiye ederiz. İçerisinde yer alan bilgi arşivinde Ethereum ‘un çıkış noktasından, Ether algısına ve mantığın arş boyutunda olması ile gelecek planların gelişim sürecine etkisini göstermektedir.

Tabi ki Ethereum ‘un kendi resmî web sitesi üzerinde bir giriş yapacak olur iseniz size temel düzeyde merhaba diyeceğini söylemek isterim. Onun yerine Ethereum ‘un blog sayfasını takip etmenizi tavsiye ederiz.