Gelecekteki Farkınız

Robicoin Resmi Blog Sayfası

Kripto Para Nedir, Nasıl Kullanılır?


01.10.2018


Günümüzde artık teknolojinin gelişmesinden dolayı hayatımızda değişiklikler olmaktadır. Bunlardan bir tanesi de kripto para yani dijital para. Günümüzde hala insanlar kripto paranın gerçek para ile aynı görevi yapıp yapamayacağını tartışmaktadır. Kripto para kriptoloji yani şifreleme bilimini alt yapı olarak kullanıp oluşturulan şifrelenmiş, güvenli bir sanal paradır. Aslında genel olarak baktığımızda kripto para çok tartışılsa da, internetden ödeme yaparken hemen hemen aynı mantıkla işlem yaparız. Çünkü internet üzerinden de bu yaptığımız alışverişlerde ya da para transferlerinde o an elimizde olmayan bir parayı harcar veya işlem yaparız. Kripto paralar şuan kullandığımız paralara göre daha ilgi çekici olduğu düşünülür. Çünkü her hangi bir kurum, merkez veya devlet tarafından denetim yapılmaz. 


Kripto parada işlem tamamen alıcı ve satıcı arasında gerçekleşir. Onun için kullanıcılar arası güven çok fazladır. Kripto paralar yani diğer ismi ile dijital paralar her ne kadar son yıllarda çok sık adından söz ettirse de yaklaşık olarak on senedir hayatımızdadır. Kripto paralar sanal cüzdan dediğimiz hesaplarda saklanır. Kripto paralarda işlem yapılan para hacmi çok yüksek olduğu için çok fazla siber saldırı yaşamaktadır. Bunun dışında en büyük risk ise kripto paranızı sanal cüzdana aktarmadan bilgisayarınızın kapanmasıdır ve böylece paranız kaybolur. Aslında bakarsanız genel olarak çok kazançlı bir yatırım olarak görülebilir. Kripto para fiyatları talep sayısına göre dalgalanma yaşamaz. Bu yüzden güvenilir olarak adlandırılmaktadır.


Kripto Para Nasıl Kullanılır?

Kripto paralar son zamanlarda çok popülerdir. Yaklaşık on senedir hayatımızda olmasına rağmen son zamanlarda çok popüler olmasının nedenleri vardır. İnternet üzerinden işlem gören, denetlenmiyor olması ve teknolojinin gelişmesinden dolayı popülerliği artmıştır. Ayrıca iyi bir yatırım kaynağı olarak görülmektedir. Kripto yani dijital paralar yatırım yapmak için ticaret yapmak için çeşitli oyunlarda seviye yükseltmek için kullanılır. Tüm bu özellikleri ile kripto para modernizasyonun bize kattığı en büyük faydalardan biridir. Bu sayede çok hızlı şekilde yatırımlarınızı kazanca dönüştürebilirsiniz. Hem de bu işlemi ‘bir tık’ sayesinde gerçekleştireceksiniz.