Gelecekteki Farkınız

Robicoin Resmi Blog Sayfası

Sanal Para Borsası Nedir En İyisi Hangisi


12.10.2018

Sanal para nedir?

 

 Sanal para, bir diğer ismiyle kripto para en geniş anlamıyla; güncel piyasa borsasında bulunan dövizlerin sanaldaki karşılığıdır ve kullandığımız para birimlerinden farklı değer olarak değişkenlik gösteren paraya verilen karşılıktır.

 Bitcoin ile başlanan bu furya hızla ve artarak devam etmektedir. Giderek bu sanal paraların artması bize göstermektedir ki fiziki yapısının bulunmaması ve daha kolay kullanılması nedeniyle gelecekte güncel olarak kullandığımız para olarak geçeceği varsayılmaktadır.

 Sanal para kullanımı nerede ve nasıl oluyor? 

 Sanal paralarımızı nasıl satın alıyor ya da nasıl bozduruyoruz derseniz bunu yapabileceğiniz normal borsa piyasaları gibi sanal para borsası da bulunmaktadır. Sanal para borsası, normal borsa piyasalarıyla en azından sistem olarak benzerlik taşısa da çalışma yapısı olarak biraz daha farklıdır.

Normal borsalardan en büyük farkı işlem yapmanız için yer alan aracı kurumların bu borsada bulunmamasıdır.

 

 Aracı kurumun olmaması neyi sağlar diyecek olursanız en geniş tanımıyla elinizde bulunan mevcut parayla istediğiniz zaman sanal para borsasında kendinize bir hesap açar, parayı bu hesaba yatırır ve dilediğiniz seviyeden alım emri vererek sanal para sahibi olursunuz.

 

 Sanal para borsasının en büyük artısı ise sahip olduğunuz sanal paranızı diğer sanal paralarla emrinizi oluşturarak kolayca değiştirebilirsiniz. Bu değişimleri yapabilmeniz için sanal para borsalarında amerikan doları ya da euro gibi para birimleri kullanmanız gerekiyor. Türk lirası ile işlem yapmak istediğinizde işlem yapabileceğiniz sanal paraların azaldığı görülmektedir.

 

 Bunun farkına varan Türk yatırımcılar ise bunu engellemek için türk sanal para borsası oluşturmuşlardır. Türk yatırımcıların kendilerinin oluşturduğu ve güvenilir sanal paralar bu sanal para borsasında türk lirasıyla güvenli işlem yapmaya izin verirken Türk kullanıcılara da keyifli bir kazanç sağlamaktadır.

 

 Robicoin ise yukarıda bahsedilen Türk sanal para borsasına en güzel örneklerdendir. Her türlü sanal paranın bulunduğu ve Türk lirasıyla tüm sanal paralarda işlem yapmaya izin veren robicoin, bu özelliğiyle Türk kullanıcının ilk tercihlerinden biri olmaktadır.

 

 Robicoin, Türk yatırımcı tarafından tamamen Türk kullanıcıların sanal paraya güvenli ulaşmasını sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Ancak sadece bununla kalmamış ve diğer sanal para borsalarından ayrılan özelliğini kullanıcılara sunmuştur.

 

 Kullanıcılarından aldığı komisyon ile en düşük komisyon oranına sahip robicoin ayrıca kazancını kullanıcılarıyla paylaşmaya devam etmektedir. Sizin sayenizde robicoin e üye olup kullanmaya başlayan kullanıcılar referans linkiyle siteye üye olduklarında otomatik olarak %25 komisyon hesabınıza yatırılır.

 

 Ayrıca sanal para işlemlerinizde ödenecek komisyon RBC ile ödendiğinde, diğer sanal borsalarından farklı olarak ödenmesi gereken komisyon miktarında %50 indirim uygulanır.

Bu özellikleriyle kullanıcıya artılar sunan robicoin, sanal para borsasına güvenli şekilde katılmak isteyen kullanıcılarını beklemektedir.