Gelecekteki Farkınız

Robicoin Resmi Blog Sayfası

Türk Bitcoin Siteleri


16.08.2018

Türk Bitcoin Siteleri

Para birimlerinin sanal mecrada en güçlüsü olarak bilinen bitcoin dilden dile yayılarak ün salmıştır. Bitcoin’e yatırım yapmak isteyenlerin yeni ve en rağbet görüneni olmuştur. Bitcoin’e yatırım yapmak isterseniz Türk sitelerinden de yapabilirsiniz. https://robicoin.com/ sitesi yatırımını bitcoin ’le yapmak isteyenlerin uğradığı bir sitedir. Diğer adıyla sanal para olan bitcoin ’le yatırım yapmak isteyenler karını arttırmak için daha sabırlı olmaları gerekmektedir. En güvenilir bitcoin sitesi https://robicoin.com/ sizlere bu konuda en iyi hizmeti sağlayacaktır. Bitcoin sitelerini araştırırken dikkat edilmesi gereken şeyler AL-SAT aralığı AL-SAT komisyon aralığı sitelerin çeşitli güvenlik önlemleri mobil girişlerinizde çeşitli sorunlarla karşılaşılıp karşılaşılmadığı. Artık hepimiz işlemlerimizin büyük çoğunluğunu telefondan yapmaktayız. Bunun için mobil olarak en hızlı açılan uygulamayı seçmemiz bizim için daha sağlıklı bir seçim olacaktır.

Bitcoin sitelerine giriş yaparken güvenli olduğunun ilk tespiti için https:// uyarısının bulunması olacaktır ki bu ibare o sitelerin güvenilirliğinin işaretidir. Son dört yılın çeşitli bitcoin fiyatları 2014-934$ 2015-461$ 2016-967$ 2017-15.000$ hemen hemen on aylık bir süreçte 7,5 katına çıkmış bulunmaktadır. Sürekli siteyi takip etmeli alış fiyatları düştüğü anda ise otomatik alışlarınızı takip edebilirsiniz. Aynı şekilde satış emri vererek otomatik olarak site üzerinden satışını gerçekleştirebilirsiniz. Alım ve satımlarınızda sizden kesintiler yapıldığı için mümkün olduğunca küçük meblağlarda işlemlerinizi yapmamaya çalışın. Bitcoin’le ilgili borsalarda işlem gören birinden hesap açmanız gerekmektedir. Bitcoin TL cinsinden emrini verip işlemlerinizi böylelikle TL üzerinden kolaylıkla gerçekleştirmeniz mümkün olabiliyor.

Alım satım için izlenebilecek iki adet yol mevcut bulunmakta birincisi uzun vadede bitcoin tutmak istediğinizde istediğiniz tutarda borsada bitcoin cüzdanınızda o parayı tutmak, ikincisi ise tıpkı normal borsada olduğu gibi kısa orta uzun vadelerde pozisyon iniş çıkışı alım satımı yaparak kar elde etmeye çalışmaktan geçiyor. İki durumda size en uygun geleni seçmek ve ona göre seçiminizi yapıp kar sağlamaktan geçiyor.

 

Bitcoin Sitelerinin Faydaları

Bitcoin dijital ödeme sistemi olması sebebiyle benzersiz bir özelliğe sahiptir. 2009 yılında ortaya çıktığından beri benzersizliğiyle ve geleneksel sistemlerden farklı olarak birçok avantajı bulunmaktadır. En önemli avantajlarından biri ise zaman sınırlamasının olmaması durumudur. Yatırımcıların gerçekleştirmek istedikleri transferleri herhangi bir zaman sınırlaması olmaksızın online bulunan cüzdanlarından sadece internet aracılığıyla bulundukları noktadan istedikleri an işlemlerini gerçekleştiriyor olmalarıdır. Böylece günümüz problemleri arasında olan zaman kavramını en etkin kullanımını sağlamaktadır. Bir diğer önemli faktörü mekân sınırlamasının olmaması sanal paranın transferi sırasında mobil üzerinden bile transferinizi gerçekleştiriyor olmanız fiziksel olarak bir mekâna gitmeye ihtiyacınızın olmaması yine zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor.

Sabırsızlık insanın doğasında olan bir durumdur transfer işlemlerine para transferinin oldukça hızlı olması avantajlarından biri daha olarak sayılabilir. Akıllı mobil cihazlarınızda sanal cüzdanınızda taşıyabileceğiniz her an yanınızda bulundurabilme imkânına sahiptir. Bitcoin ’de para değişimi maliyetleri uygulanmadığı gibi dünyanın her yerinde işlem görebilmektedir. Piyasaya sunulan paralardan ziyade enflasyondan etkilenmediği için elbette bir avantaj olarak görülebilir. Geleneksel yöntemlerle basılan paralardaki gibi gider ve masraf bulunmaz. Ülkü paraları bulunduğu ülkedeki ekonomik ve sosyopolitik durumlardan etkilenir, bitcoin ise ülkeye ait birim olmadığından hiçbir ekonomik durumdan etkilenmez. Hem de herhangi bir ülkenin merkez bankasına tabii olmadığından iniş çıkışlardan etkilenmez.

Havale ve kredi kartı gibi ödeme sistemlerinde yapılmayan çok küçük miktarlardaki ödemeler dahi hemen kolaylıkla yapılabilir. Merkezi bir otoritesi olmaksızın bitcoin ‘de transfer ağları arasında geleneksel bağlar bulunmadığından ücret veya komisyon uygulaması gerçekleştirilmez.